Prawidłowe odżywianie się ma wpływ na nasze zdrowie i ciało. To, jak funkcjonujemy w dużej mierze zależy od tego, jak jemy. Jeśli nie przykładamy wagi do tego, jakie produkty wybieramy, jak komponujemy swoje posiłki, czy nasze dania są odpowiedni zbilansowane, może okazać się, że zaczniemy tracić kontrolę nad naszym ciałem. Zwłaszcza jeśli ulegamy pokusom i pozwalamy sobie na przyjemności, używki i inne łakocie, które odbijają się na naszym zdrowiu, kondycji i wadze. To, co jemy i jak wpływa także na naszą potencję.

Co szkodzi potencji?

Nasza sprawność seksualna w dużej mierze zależy od stanu kondycji naszego ciała. To, jak się zachowuje nasze ciało zależy od wielu czynników, w tym także od diety. Brak odpowiedniego zbilansowania posiłków sprawia, że może brakować nam ważnych mikroelementów, witamin, których brak może przyczyniać się do spadku formy i na przykład obniżenia potencji. Gdy szpikujemy swoje ciało chemią, jedzeniem śmieciowym, przetworzoną żywnością ciało staje się chore, zatrute, odmawia nam posłuszeństwa, nie działa tak, jak powinno.

Co jest dobre dla potencji?

Aby nasze ciało działało sprawnie, powinniśmy o nie zadbać, zapewniając mu odpowiednią diet i zbilansowane posiłki. Nasz organizm do zdrowego funkcjonowania potrzebuje dużej ilości witamin, zdrowych tłuszczów, ograniczenia cukrów i węglowodanów. Warto zainteresować się, co wpływa na potencję – jakie zioła, jakie przyprawy, jakie warzywa, owoce, nasiona i orzechy – i wprowadzić je do jadłospisu. Ta niewielka dla nas zmiana może okazać się bardzo istotna w procesie wydłużania naszej sprawności seksualnej i zapewniania dobrej kondycji w łóżku przez wiele lat.